Święto Szkoły

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają na Święto Szkoły Podstawowej nr 35 im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach, które odbędzie się w piątek 29 maja 2020 r.
Dla naszych uczniów zostały przygotowane bardzo ciekawe atrakcje. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

1. ZOOMOWE WARSZTATY „NA ŻYWO”
Zapraszamy uczniów klas 1-6 do udziału w następujących warsztatach:
9:00 – Gry BrainBox
Do wspólnej zabawy będziesz potrzebować: kartkę i długopis/ołówek.
9:30 – Zgubione-znalezione
Do wspólnej zabawy będziesz potrzebować: kartkę i długopis/ołówek.
10:00 – Sensozabawy, domowe eksperymenty
Na warsztatach zrobimy: „Świat w butelce”, „Szalone balony”, „Bańkę w bańce”, „Pachnące
kule kąpielowe” i kaszolinę.
– Możesz poeksperymentować i pobawić się razem z nami, do czego bardzo zachęcamy.
Wtedy będziesz potrzebować: 1) olej, kakao lub kawę mieloną (kilka łyżek), sól (kilka łyżeczek), wysokie  przezroczyste naczynie, wodę; 2) balon, butelkę szklaną z wąską szyjką, pół szklanki octu i łyżeczkę sody; 3) słomkę, płyn do mycia naczyń, łyżeczkę cukru; 4) mąkę ziemniaczaną 0,5 kg, żel pod prysznic, plastikową miskę; 5) kaszę mannę i ciepłą wodę.
– Możesz po prostu poobserwować jak eksperymentowanie wychodzi nauczycielom.
lub
– Możesz wykonać z nami część rzeczy, a resztę poobserwować, Ty decydujesz 🙂 
11:00 – Origami
Do wspólnej zabawy będziesz potrzebować: 3 kwadratowe kartki papieru o wymiarach 10 cm
x 10 cm lub większe – najlepiej kolorowe; ewentualnie klej i nożyczki, flamaster lub kredkę.

11:30 – Spotkanie z ulubionymi wierszami J. Brzechwy i J. Tuwima Możesz mieć ze sobą swój ulubiony wiersz.
Na każdy z zaplanowanych warsztatów obowiązują ZAPISY, do czwartku 28.05.2020 (włącznie). Wystarczy wysłać chęć udziału na adres e-mail: sp35wstp@gmail.com lub poprzez dziennik elektronicznych Librus do pedagoga (p. W. Surmy) lub psychologa szkolnego (p. M. Loski-Kurtok). Uczestnicy otrzymają link oraz hasło dostępu na spotkanie.
Podczas niektórych warsztatów przyda się pomoc rodziców. Przed zajęciami należy ściągnąć i zainstalować aplikację Zoom Clouds Meeting. Nie trzeba zakładać konta. 
2. WORDWALLOWE GRY
Zapraszamy uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w szkolnych rozgrywkach Wordwall.

W piątek – 29 maja o godzinie 8:00 na profilu Facebookowym Szkoły oraz w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus zostaną udostępnione wordwallowe wyzwania ćwiczące waszą spostrzegawczość, pamięć, zręczność oraz inne umiejętności.
Czy uda Ci się zostać mistrzem którejś z gier i ustanowić niepokonany rekord? Obserwuj profil Szkoły, kliknij w link i stań w szranki z najlepszymi! Walka trwa do 7 czerwca 2020r.
3. Train Your Brain!
Chcesz spróbować swoich sił w pokręconych zadaniach przygotowanych przez psychologów i pedagoga, ale nie lubisz działać pod presją czasu? Wolisz na spokojnie usiąść do wyzwania i zdecydować, czy pochwalić się rozwiązaniem, czy zachować je dla siebie? 3 edycja (tym razem w wersji mini) szkolnej akcji Train Your Brain! daje taką możliwość. Wystarczy, że prześlesz na Librusowy adres psychologa lub pedagoga swój adres mailowy, aby dostać w najbliższy piątek PAKIET 10 ŁAMIGŁÓWEK, które możesz wydrukować i rozwiązać, a rozwiązania – sfotografować i odesłać na adres e-mail: sp35wstp@gmail.com aż do 7 czerwca 2020 r. Jeżeli nie masz drukarki – nie szkodzi! Łamigłówki rozwiązujesz głównie dla swojej satysfakcji, poza tym odpowiedzi na część zadań można po prostu zapisać i wysłać mailem.
4. KONKURS PLASTYCZNY
Mimo wszystko Święto Szkoły to doskonała okazja, aby wyjść z domu, na przykład w ustronne, asfaltowe miejsce – idealne do wykonania „WIOSENNEGO OBRAZKA CHODNIKOWEGO” białą lub kolorową kredą albo swobodnych wariacji na kartce na temat „TO, CO LUBIĘ – MOJE ZAINTERESOWANIA, MÓJ WOLNY CZAS”. W obu przypadkach polecamy podzielenie się swoją sztuką z innymi, poprzez umieszczenie jej na
chodniku, ale dopuszczamy także inne, bardziej „domowe” techniki (kredki, farby, pastele, kolaż). Zdjęcia prac prosimy przesyłać na adres e-mail: sp35wstp@gmail.com do 7 czerwca 2020 r. Najlepsze prace opublikujemy i nagrodzimy!
5. KONKURS FOTOGRAFICZNY „MOJA SZKOŁA”
Wszystkim nam tęskno za szkołą. Spróbujcie uchwycić tą tęsknotę na zdjęciach, których elementem będzie budynek naszej kochanej szkoły. Ciekawa perspektywa, niebanalne kolory, tajemnicze filtry? Zapraszamy do zabawy. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres e-mail:sp35wstp@gmail.com do                       7 czerwca 2020 r.

Najlepsze prace opublikujemy i nagrodzimy!

 Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!!!