Pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

13.02.2020 roku  odbyły się w naszej szkole pokaz oraz warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostały zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej pt.: „EWAKUACJA, BEZPIECZEŃSTWO I PIERWSZA POMOC –WAŻNA SPRAWAICH ZASADY, TO PODSTAWA”.

W tym dniu w naszej szkole gościliśmy grupę strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, którzy przybliżyli naszym uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci.

W drugiej części klasa 5e mogła w pełni przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach dorosłego, dziecka oraz niemowlęcia.

Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

A.Gałuszka