MIKOŁAJKI  W KOPALNI SOLI  W  BOCHN

4 grudnia 2019r uczniowie klasy 2c i 3b pod opieką nauczycieli wyruszyli na spotkanie z Mikołajem. Oczekiwał on na dzieci w podziemiach bocheńskiej Kopalni Soli, 300 metrów pod ziemią.

Już pierwszych wrażeń dostarczył zjazd windą, a kolejne czekały w ciemnych, podziemnych korytarzach kopalni. Sympatyczne panie przewodniczki zaprosiły uczniów do wspólnej mikołajkowej zabawy.

Impreza rozpoczęła się od spotkania z diabłem, który zaprowadził dzieci do Mikołaja i uroczego Aniołka, który pomagał rozdawać prezenty licznie zgromadzonym dzieciakom. Nie zabrakło wspólnych, pamiątkowych zdjęć i uścisku dłoni Mikołaja.

Kolejne atrakcje czekały w Komorze Ważyn. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do sklejania łańcucha na choinkę , a następnie przeszli na dyskotekę, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.

Na zakończenie pobytu w kopalni dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy z Rabki, który przedstawił perypetie Kruszynki. Nie zabrakło solnych pamiątek.

Panie przewodniczki pożegnały wszystkich tradycyjnym „Szczęść Boże” i dzieci wyjechały z powrotem na powierzchnię. Następnie  pełne wrażeń z pobytu w zabytkowej kopalni, z prezentami od św. Mikołaja powróciły do szkoły.

E.C. B.M-D,M.M, B.Ż.