Międzyszkolny Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek

Międzyszkolny Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych

pt. „ Wśród nocnej ciszy„

18 grudnia 2019r już po raz XVI w Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach  odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i  Pastorałek Uczniów Klas Integracyjnych pod hasłem „ WŚRÓD NOCNEJ CISZY” .Uczestniczyli w nim uczniowie SP nr 5, SP nr 22, SP nr 40 i SP nr 35. Razem 60 uczniów.

Celem nadrzędnym konkursu była prezentacja twórczości muzycznej uczniów klas integracyjnych. Organizatorzy zadbali, aby impreza odbyła się w miłej i radosnej atmosferze. Konkurs rozpoczął się występem Pauliny Siwy , która zaśpiewała poza konkursem  piękną kolędę pt.   „ Nie było miejsca dla Ciebie”.  

Po nim na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 1-3 z zaproszonych szkół – SP nr 40 , SP nr 22,  SP nr 5 oraz gospodarze – uczniowie SP nr 35. Uczestnicy zaśpiewali kolędy i pastorałki oraz grali na instrumentach. Gościnnie, poza konkursem wystąpiła  Amelia Dzedzyk, która zagrała kilka kolęd na skrzypcach oraz zespół  flecistów z SP nr 35.

Kolędowaniu z podziwem i uwagą przysłuchiwali się uczniowie oraz komisja konkursowa. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Jury wyłoniło laureatów biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność i walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze  miejsce  zdobył zespół z klasy III a  z SP nr 22  za pastorałkę „ Od serca do ucha ”, drugie  miejsce klasa  III c z SP nr 5  za pastorałkę „ Grudniowe noce”, a trzecie  klasa  I c z  SP nr 35  za pastorałkę „ Gore gwiazda Jezusowi ”.    

Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a pozostali uczestnicy upominki świąteczne i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie wspaniałych wrażeń artystycznych.

Zapraszamy do udziału w konkursie za rok!