Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

5 grudnia 2019 odbyła się uczniowie klas 2a, 2b oraz 2d udali się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie rozpoczęło się w nowoczesnym centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Przewodnicy pokazali dzieciom film o historii kopalni i górniczego regionu Śląska. Zaprowadzili uczniów do Muzeum Górnictwa, gdzie opowiadali o dawnych narzędziach np.  płuczce, lampach używanych pod ziemią, kubłach do transportu urobku, a nawet górniczej przenośnej toalecie. Następnie odbył się zjazd windą 40 m pod ziemię oraz wędrówka
A oto nasza fotogaleria.

podziemnymi korytarzami, gdzie uczniowie zobaczyli chodniki transportowe, potężne wyrobiska ukształtowane przez człowieka. Czekał tam na nich tajemniczy skarbnik  mówiący o pracy górników. Jednak największą atrakcją był przepływ łodziami. Atmosferę ożywiały efekty dźwiękowe w postaci odgłosów ciężkiej pracy gwarków, jadących wózków, robót strzałowych.  Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń oraz wzbogaceni wiedzą.