Warsztaty artystyczne  w Muzeum Śląskim w Katowicach

6 listopada 2019 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w Muzeum Śląskim w Galerii sztuki polskiej w warsztatach artystycznych. W galerii muzealnej oglądali obrazy, które nie przedstawiają realnego świata. Dowiedzieli się czym jest abstrakcja, przez zabawę i kretywne ćwiczenia plastyczne. Poznali jej język: kompozycję, kolor, fakturę. Za pomocą kredek, flamastrów i wycinanek bawili się barwą i formą. Wykorzystywali sposoby twórczego działania abstrakcjonistów  i na podstawie dzieł gromadzonych w galerii wykonywali ćwiczenia pobudzające wyobraźnię: tytułowali obrazy, rysowali emocje, tworzyli prace plastyczne z wykorzystaniem rzutu kostką.

      Warsztaty artystyczne były ciekawym spotkaniem ze sztuką. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali prace. Umówili się na kolejne spotkanie…

Zapraszam do galerii.