Wycieczka do Zabrza

W dniu 31.10.2019 r. uczniowie klasy 1c udali się na wycieczkę do Zabrza, aby zwiedzić Sztolnię Luiza, będącą częścią Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Schodząc w podziemia kopalni, pierwszoklasiści zobaczyli jak działają dawne i współczesne maszyny górnicze, jak wygląda praca górników i w jaki sposób wydobywa się węgiel. Na swojej drodze spotkali Skarbnika, górniczego opiekuna i strażnika. Mogli przejść wąskimi, podziemnymi korytarzami i zobaczyć prawdziwe maszyny, używane przez górników. Dzięki projekcjom multimedialnym poznały także śląskie piosenki i gwarę. Na koniec na uczniów czekała niespodzianka, która wywołała nie lada emocje – przejażdżka autentyczną górniczą kolejną Karlik! Po opuszczeniu podziemnych korytarzy emocji nie było końca. Uczniowie udali się do Parku 12 C – interaktywnego miejsca zabaw dla dzieci. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni ochoty na kolejne wycieczki.

B. Kula, A. Szkoła