RODZICE EDUKUJĄ

Podczas zajęć z wychowawcą poświęconych doskonaleniu zawodowemu, uczniowie klasy 7A mieli niecodzienną okazję spotkać się z mamą jednego z klasowych kolegów. Gościem była Pani Monika Kwiatkowska, dyplomowana pielęgniarka i ratownik medyczny, która z pasją opowiadała o korzyściach i wyzwaniach związanych z wykonywaniem tych dwóch zawodów. Siódmoklasiści mogli się m.in. dowiedzieć, co jest najtrudniejsze w pracy ratownika medycznego, jak wygląda wyposażenie ambulansu, jakie są obowiązki pielęgniarki oraz dlaczego do wykonywania obu profesji potrzebne są szczególne predyspozycje fizyczne i psychiczne. Przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz o czym należy pamiętać, gdy wzywamy pogotowie ratunkowe.

            Pani Monika podzieliła się refleksjami na temat tego, dlaczego wybrała ten zawód i odpowiedziała na wiele pytań uczniów. Spotkanie było bardzo owocne. Serdecznie dziękujemy!

Magdalena Nowicka