Szczęśliwa ósemka w półfinale WKM „Nudna Matematyka”

Osiem. Liczba ta (podobno) symbolizuje siły materialne, służące realizacji różnorakich celów. Mówi nam ona (podobno) o najwyższej sprawiedliwości, o nagrodzie czekającej człowieka, jeśli na nią zasłużył poprzez swe wysiłki. Otóż w przypadku ósemki uczniów naszej szkoły symbolika ta w pełni przekłada się na rzeczywistość, ponieważ dokładnie tylu uczniów pomyślnie ukończyło I etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Nudna Matematyka i już w listopadzie będzie reprezentowało naszą szkołę w półfinale (II etapie) ww. konkursu.
W półfinałowej ósemce znaleźli się:
Mateusz Urban (kl. 4A), Teresa Nowakowska (kl. 5C), Kacper Grela (kl. 6A), Olaf Radzimirski (kl. 6C), Dominika Marzec (kl. 7A), Małgorzata Jafernik (kl. 7C), Rehina Petruniak (kl. 7C) oraz Paweł Sznapka (kl. 8B).

Szczęśliwej ósemce gratulujemy i życzymy sukcesu w półfinale!

I etap zmagań z królową nauk odbył się w dniach 30.09-01.10.2019r. w Instytucie Matematyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na zdjęciach widzimy uczniów tuż przed rozpoczęciem I etapu konkursu.