Zaświeć na niebiesko dla autyzmu

„ZAŚWIEĆ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU” – pod tym hasłem 4 kwietnia 2019r obchodzony był w naszej szkole  ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.
Na całym świecie jest on obchodzony 2 kwietnia, a ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole uczniowie udekorowali swoje sale w kolorze niebieskim, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko na znak solidarności, tolerancji wobec osób autystycznych.
W klasach i na korytarzu wykonano tematyczne gazetki. Nauczyciele przeprowadzili w klasach I – VIII zajęcia wychowawcze na temat spektrum autyzmu.Uczniowie oglądnęli film edukacyjny p.t. „Amazing things Happen”, którego głównym celem budowanie zrozumienia i akceptacji wobec osób ze spektrum autyzmu.
4 kwietnia z okazji ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU zaproszono do szkoły koordynatorów Fundacji JIM: panią BARBARĘ WALENDOWSKĄ-RUSSEK z Sosnowca i panią ELEKTRĘ SLIUPKAS- DYRDĘ z Będzina, które dla uczniów klas I-VIII przeprowadzili ciekawą prelekcję na temat problemów osób ze spektrum autyzmu. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spotkaniu dzieląc się swoją wiedzą na temat tego zaburzenia.
Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów- działania przyniosły skutek.

E.C.