Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego „RUND UM DIE TIERE”

21 maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „RUND UM DIE TIERE”.

 Celem konkursu było nie tylko rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich, lecz także upowszechnianie poezji krajów niemieckojęzycznych wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali Michał Przybyszewski z klasy VIIIa oraz Amelia Dzedzyk z klasy VIIb. Każdy z uczestników recytował jeden utwór poetycki w języku niemieckim. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Dobór utworów oraz zdolności aktorskie uczestników sprawiły, że decyzja o przyznaniu czołowych miejsc była bardzo trudna.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I MIEJSCE– Nina Mazur SP w Kobiórze

II MIEJSCE– Michał Przybyszewski SP nr 35 z OI w Tychach

III MIEJSCE– Weronika Grzegorzek SP w Kobiórze

Oprócz tego zostały przyznane wyróżnienie oraz nagroda publiczności.

WYRÓŻNIENIE zdobyła uczennica naszej szkoły Amelia Dzedzyk, a NAGRODA PUBLICZNOŚCI powędrowała do uczennicy z SP w Kobiórze – Niny Mazur.

Na zakończenie pani Dyrektor Hanna Rabczyńska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział i wręczyła nagrody laureatom konkursu oraz pozostałym uczestnikom.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do tego konkursu – szczególne podziękowania dla Rady Rodziców przy SP nr 35 w Tychach, Szkoły Językowej BEST, wydawnictwa językowego PEARSON, Szkoły Języka Niemieckiego Tipp- Topp za ufundowanie nagród oraz drobnych upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

 A.G, E.T.