Akademia wodna

12 czerwca uczniowie klasy II b uczestniczyli w zajęciach w Akademii Wodnej w Parku Wodnym w Tychach.
Strefa Edukacyjna w Akademii Wodnej podzielona jest na pięć zróżnicowanych scenograficznie stref tematycznych, układających się w spójną trasę. Motywem przewodnim zajęć był szeroko rozumiany żywioł wody. Poprzez multimedialne stanowiska uczniowie mogli obcować z nauką i wiedzą na wiele różnych sposobów.
Podczas zajęć uczniowie znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Na stanowiskach mogli sprawdzić między innymi jakie dźwięki rozchodzą się w wodzie, na czym polega praca zegara wodnego, jak zachowuje się woda na różnych powierzchniach, czy kształt łodzi ma wpływ na jej prędkość i w jaki sposób tworzą się wiry wodne, tsunami.
Podczas zajęć nie zabrakło rozrywki – obecności Szalonego Doktora Wodnego, który na oczach dzieci oraz z ich udziałem prowadził eksperymenty. Angażował w ten sposób uczestników do aktywnej nauki poprzez zabawę.
Uczniom bardzo podobały się zajęcia bo w ciekawy sposób wzbogacili wiedzę na temat wody.

E.C., M.M.